Казати, що зараз найкращі умови для розвитку фармацевтичної галузі в країні, означає збрехати. Проте виробники намагаються шукати нові можливості та залучувати ресурси не тільки для реалізації старих планів, але і для того, щоб виробляти інноваційні лікарські засоби. В інноваціях є декілька корисних моментів. Наприклад, ж можливість отримати більш ефективні ліки, але за меншою собівартістю. Плюс можна збільшити внутрішню аудиторію, і також вийти на достойні показники по експорту. Є декілька основних методів розробки ліків, що можна вважати інноваційними. Мікрохім завод також намагається залучувати кошти до інноваційних розробок.
Інноваційні фармацевтичні компанії України
Станом на зараз, компаніі-виробники намагається вирішити декілька основних проблем або реалізувати ідею, що мають найбільші перспективи. Мова про наступне:
- Активний випуск різноманітних добавок та препаратів, що діють на профілактику, а не для безпосереднього лікування. Безумовно, це далеко не для кожного випадку, проте, іноді можна навіть запобігти появленню смертельних хвороб. Наукові розробки нових ліків в Україні однозначно потрапляють в тренд активного вироблення саме профілактичних препаратів.
- Використання у якості інгредієнтів саме цілющих рослин. Їх залучували для вироблення препаратів і раніше, але завжди є, до чого прагнути. Це знову порушує питання створення якісних, але не дорогих профілактичних препаратів. Бо саме вони мають базу з рослин та мінералів.
- Ще ж доволі неочевидна інновація, де в основі лежить технологія повернення до вихідного стану в ситуації, коли нововведення реалізувати на практиці неможливо. Це дуже важливо для подальшого розвитку фармацевтичної сфери, яка може впертись в стелю впровадження інновацій.
Вивчаючи каталог усіх ліків на сайті Мікрохім, можна приблизно дізнатись, наскільки є просунутою галузь загалом. Але є багато процесів, що пересічному покупцю ліків не є примітними. Мова про роль штучного інтелекту, бо навіть в фармацевтичних розробках ШІ вже робить багато корисного. Наприклад, інтелектуальні системи можуть доволі швидко, точно і з мінімальними витратами визначити, чи можна давати пацієнту той, чи інший препарат, маючи на ріках геномні дані. Також можна згадати про просунуте опрацювання отриманих результатів клінічних досліджень.
Перспективні напрямки розробки нових ліків в Україні
Багато зараз говориться про унікальні українські технології у фармацевтиці, що створюють умови для так званої персоналізованої медицини. Щоб робити цільову діагностику та найбільш ефективне лікування, безумовно, варто застосовувати генетичні технології. Бо маючи результати досліджень людського генома та молекулярних маркерів окремих типів захворювань, можливо робити тартегування терапії. Лікування може стати швидшим, більш ефективним і не таким затратним для пацієнта.
На прилавках аптек є доволі багато препаратів, де застосовувались інноваційні розробки та ідеї. Тут можна виділити ізо мік спрей виробництва Мікрохім, та інші популярні засоби. Багато ліків намагаються спонукати організм самозцілюватись. Але це простіше зробити тоді, коли пацієнт буде застосовувати препарати, відповідні до конкретної проблеми, поточного стану здоров'я та індивідуальних особливостей.
Державна підтримка виробництва інноваційних ліків в Україні існує, бо у держави є розуміння важливості даної галузі. Це стосується і залучення до економіки такої потрібної зараз валюти з експорту. Але для того, щоб впроваджувати нові ідеї, робити клінічні випробування нових ліків в Україні, найчастіше потрібно залучувати до справи іноземних фахівців. Це додаткові витрати плюс далеко не всі зараз бажають приїхати в країну. Є також проблема нестачі енергопостачання в окремих регіонах.
Вплив війни на виробництво інноваційних ліків в Україні є дуже негативним, а прорахувати наслідки зараз неможливо. І нічого прогнозувати зараз більше, ніж на півріччя, практично нереально. Але великі виробники намагаються вкладати кошти у власний розвиток, особливо ті, які роблять експорт інноваційних ліків з України. Стабільне надходження прибутків у валюті є основною умовою створювання інноваційних препаратів.
Окрім створювання нових унікальних ліків, є і доволі гарні ідеї, що стосуються обслуговування клієнтів. Це насамперед замовлення ліків під доставлення, де є також і кур'єрська доставка та самовивіз. Іноді можна піти і іншим шляхом, наприклад, подивитись, в якої аптеці є потрібні ліки. Оптимальний варіант для тих, хто не бажає тратити зайвий час на пошуки потрібних препаратів. Іноді самі аптечні заклади надають фірмові додатки на мобільні пристрої, хоча це вже не інновація, а справедлива вимога часу.